izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan iye sahil çizgisi üstünde vaziyet alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz başta binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. arı denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 senelik müşterek geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde makam kayran Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze kadar bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan Şehir kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret politik sıhhat merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin i hekimlerinin yetiştiği bir tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 salname tarihsel geçmişi olan, UNESCO çevre tarihsel Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde alan düz Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, su ve SPA terapileri, web sitemizi ziyaret edin meditasyon, telkin, katıksız nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile de tabiat tutkunlarının ve natür tatili yeğleme edenlerin aynı numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde yer alan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ı arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında arsa alıyormuş.

Antik Çağın işaret stratejik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş albeni müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa satma Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio sutaş kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında kaza sınırları içerisinde ülke saha Pamucak Plajı, Ege’nin işaret okşayıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret vâsi okunuşu en fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda sesli Şirince hararetli gene yöresel birleşik hava olarak görülecek yerler arasında önem alıyor.

İzmir’e işaret yaklaşan tatil yerleri arasında ülke meydan Urla, İzmirlilerin tatil göre en fazla kamu tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda veli Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak hakkında de işaret sağlıklı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tüm cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik zatî tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla mide içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda güvenilir Ege mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde makam alan Foça, nihayet kadar temiz, berrak denizi ve plajlarıyla bozulmadan mütebaki genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak detaylı bilgi al malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e dek uzanan mıntıka içerisinde mekân alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli ve bilinmeyen dinlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. site Antik Çağda ancak yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. Eski taş evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar